O KLUBIE NAPRZÓD ZIELONKI

Naprzód Zielonki to klub piłkarski o 45-letniej tradycji. Z dumą reprezentujemy gminę Stare Babice w rozgrywkach Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i turniejach o szczeblu krajowym i międzynarodowym. Posiadamy profesjonalną bazę treningową i kadrę doświadczonych trenerów z licencją UEFA. Nasz klub gwarantuje rozwój sportowy, mentalny i językowy.

Naprzód Zielonki tworzą pasjonaci żyjący piłką nożną 24 godziny na dobę, którzy przekazują swoją wiedzę i doświadczenie najmłodszym. Stawiamy na pierwszym miejscu na rozwój naszych wychowanków, ich dokształcanie, propagowanie zdrowego trybu życia, profesjonalizmu, radzenia sobie z porażką jak i z wygraną. Wydobywamy z naszych piłkarzy jak najwięcej dobrego dbając przede wszystkim o to, żeby zostali dobrymi ludźmi i przekazywali nasze wartości dalej.

Pełna pasji, ambicji i charakteru historia klubu Naprzód Zielonki sięga końca lat 70, a dokładnie 29 lipca 1979 roku. Tego dnia podjęto uchwałę założycielską powołując do życia Stowarzyszenie Kultury Fizycznej w gminie Stare Babice.


Klub Naprzód Zielonki został założony przez pasjonatów sportu na których czele stał Bogdan Miedziński. W zarządzie klubu oprócz niego zasiadali także: Edward Goraj, Tomasz Wroniewski, Michał Dominiak, Tadeusz Jakubowski, Leszek Pawłowski, Jerzy Kamiński, Wiesław Milewski, Grzegorz Żółtowski, Andrzej Karczmarek, Mariola Dudzińska, Tomasz Barszczewski, Zdzisław Żurawski, Janusz Berkowski i Krzysztof Roszczyk.

Zaczynano od zera, był tylko pomysł i baraki, które dzięki współpracy z miejscową społecznością zostały wyremontowane w czynie społecznym.

Klub zaczął od rozgrywek B-klasy. Za rozwój odpowiadał trener Janusz Strzeszewski, którego po roku zastąpił Jerzy Pisarski.

Sukcesem Stowarzyszenia było wychowanie wielu utalentowanych sportowców, m.in. Martyny Poprzeczko, która dwukrotnie zdobyła brązowy medal w Mistrzostwach Europy, czy awans i gra klubu Naprzód Zielonki w IV lidze.


Przez te 45 lat wychowaliśmy wielu zawodników którzy z powodzeniem grali w wyższych ligach, a dzięki współpracy z gminą Stare Babice i miejscowym GOSiRem promujemy sport i zdrowy tryb życia wśród okolicznych mieszkańców i najmłodszych adeptów piłki nożnej.

Obecnie Gminny Klub Sportowy Naprzód Zielonki występuje na zapleczu IV ligi i posiada 15 grup młodzieżowych. Na czele zarządu stoi prezes Marek Kamiński, Wiceprezesem jest Grzegorz Dryka.

Pomimo bogatej historii klubu wierzymy, że jest jeszcze wiele do zrobienia. Wyznaczamy sobie nowe, ambitniejsze cele każdego dnia dbając o rozwój klubu.

Przez te kilkadziesiąt lat przez klubową szatnię przewinęło się wielu wspaniałych ludzi, którym za poświęcony czas i trud włożony w rozwój klubu i propagowanie sportu w Gminie Stare Babice serdecznie dziękujemy.